Jajca in smetana - kako porabiti?

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

tema odprta - 26. jun 2007 21:04 | ogledi: 9.461 | odgovori: 21

Imamo kokoške, ki nesejo jajca s turbo hitrostjo in sedaj ne vem več kako jih porabit? Skoraj vsak dan je 20 jajc in ne vem več kaj z njimi. Ali ima kdo kakšno idejo, kako naj jih porabim, da jih ravno v smetnjak ne vrežem? Aja, pa tudi pol hladilnika sladke smetane imam. Porabila bi jih rada preden jim steče rok uporabe. Vsak nasvet pride prav.

lp

Winnie

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jun 2007 21:23

A jih ne moreš prodati??????

 

rimljanka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jun 2007 21:28

kremšnite? Pa rezance za juho in široke rezance lahko narediš. Pa torteline in žlikrofe za v skrinjo. Drugače pa res najbolje, da jih prodaš, ali pa podariš sosedom in sorodnikom. Še vedno bolje, kot da jih stran vržeš. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

26. jun 2007 21:31

Od kod pa si? 40 jajc jaz takoj kupim.

 

Ne vem, morda jih stepeš s smetano in preliješ čez kakšno zelenjavo pa vse skupaj zapečeš v pečici. Enako narediš čez kakšen mesno-krompirjev ali mesno.-testeninski narastek.

 Kolikor vem pa jajca lahko tudi zamrzneš.

 

Potem pa več ne vem.

Ali pa speci mojo Moskva šnit torto, tam porabiš 15 jajc naenkrat pa še liter sladke smetane v istem šubu. Tako da imaš enodnevni pridelek "pospravljen", drug dan pa eno torto še za sosede spečeš, pa je. Malo heca,no, saj nisi jezna?

 

Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jun 2007 21:36

jaz tudi, winnie, kupim ene 3 ducate. (če si blizu) rimljanka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

26. jun 2007 22:23

Jaz tudi bi jih kupila. Zaupaj nam, kje si doma. Ko jih jaz dobim večjo količino od moje mame, naredim jajčne rezance iz rumenjakov in polnozrnate testenine iz beljakov in to posušim. Parkrat jemo ocvrte za zajtrk (tega ste se vi verjetno že prenajedli) in kremšnite se mi vsake toliko ful zaluštajo... Iz smetane (kisle), če imaš sladko počakaj da se skisa, pa seveda lahko narediš maslo, ki ga daš tudi v skrinjo. tigris

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

26. jun 2007 22:25

maslo lahko narediš tudi iz sladke smetane............ rimljanka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

27. jun 2007 7:42

Winnie 20 jajc dnevno za družino je mnogo preveč.Svetujem ti,da jih uporabljaš v normalnih količinah,sicer se vam bodo uprla,višek pa prodaš ali podariš.Res pa je,da si lahko privoščiš z jajci malo"razsipavanja".Pri pecivu dodaj kakšno jajce več na račun mleka,zelenjavne ali kruhove zrezke na debelo začiniš z jajci,gobe z jajci tudi kar nekaj jajčk "pogoltnejo".Jajčne testenine tudi vzamejo nekaj.In še ti bo ostajalo,zato kar na "tržnico" z njimi.Če ne boš pretiravala s ceno,jih boš na koncu imela še premalo. ati zlati

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

27. jun 2007 8:11

Vsem naj naj hvala. Mamamia bom pa res poskusila tvojo Moskva šnit torto (samo najdet v bazi jo prej moram). Sem pa iz Obale. Sosedom pa jih ravno ne morem podarit, ker živimo bolj na samem. Najbližnji sosedi pa jih ravno tako imajo. Ok, bomo ta vikend pač delali pašto iz večje količine jajc. Pašto lahko posušim ali pa dam v skrinjo. V nedogled pa tudi ne bodo na tak način nesle (vsaj mislim si da ne) Pozdravček iz sončne Obale Winnie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti